Prečo toto v bankách nepovedia, alebo tri príklady z praxe

investovanie so ziskom

Prečo mi toto v žiadnej banke nepovedali? Aj také otázky počúvam po stretnutí s klientom a oboznámení ho s inými, lepšími možnosťami investovania. Prečítajte si tri príklady z praxe, kedy som reálne klientom pomohol lepšie investovať a zhodnocovať ich peniaze.

Prečo v banke hovoria niečo iné?

Banka sa prostredníctvom svojich zamestnancov, interných poradcov, ale aj viazaných finančných agentov, snaží predať svoje produkty, ktoré sú prospešné viac pre nich ako ich klientov. Títo poradcovia majú za odporúčanie týchto produktov vyššiu províziu a v banke tvorí predaj týchto produktov pracovnú náplň, od čoho závisí aj hodnotenie zamestnanca. A kto chce zarobiť čo najviac, snaží sa „namotať“ čo najviac klientov banky.

Sám som kedysi začínal v banke, tak viem, ako to tam chodilo a za tie roky sa na tomto systéme nič podstatné nezmenilo. Keďže mám „chrbtovú kosť“ a snažím sa ľuďom pomáhať, tak som s prácou pre banky po čase skončil.

Odvtedy som reálne pomohol aj v týchto prípadoch

Raz ma cez web oslovil človek, ktorý mal k dispozícii 10 000 eur a chcel vedieť, kam by som mu poradil ich najlepšie investovať. Mal už skúsenosti s termínovanými vkladmi a podobnými produktami a vedel, že tam veľmi nezíska.

Pripravil som mu niekoľko výhodných riešení, ktoré si preštudoval. Ukázalo sa, že som mu ponúkol oveľa lepšie možnosti, aké doteraz používal.

Keďže mal už len pár rokov do dôchodku, na moje odporúčanie sa rozhodol  pre bezpečnejší a zároveň výnosnejší produkt, s pravidelným výnosom od 6,5 do 7 % ročne, bez kolísania hodnoty investície.

Okrem toho sa rozhodol aj pravidelne investovať do podielového fondu s výnosom presahujúcim 12% za poslednú dekádu.

Klient takto doteraz investoval podstatne viac, ako plánoval a zároveň mu to prinieslo aj podstatne väčšie výnosy, ktoré mu zabezpečia kvalitnejší dôchodok, ako keby mal peniaze len v druhom, či treťom pilieri.

Jeden z mnohých mladých mužov, ktorí ma oslovujú,  sa zaujímal o investovanie. Vzhľadom na množstvo nezrozumiteľných informácii, ktoré internet ponúka, sa rozhodol osloviť odborníka. Strávili sme veľa času, počas ktorého som mu dôkladne vysvetlil, ako všetko funguje.

Chcel investovaním dosiahnuť pravidelnú rentu vo výške 1000€ už od päťdesiatky. Našiel som pre neho výhodné a vysokokvalitné riešenie, a vypočítal objem investície, ktorá má zodpovedať požadovanej rente.

Mladý muž sa rozhodol pre ponuku a už úspešne investuje 150€ mesačne, pričom neustále vidí, ako mu investícia výnosmi rastie.

Riešim aj sklamania

Jedného dňa mi zavolal rozhorčený klient, že mu skončil termínovaný vklad a úrok, ktorý mu vyplatili je na smiech, či by som mu neporadil niečo lepšie.

Klient nechcel nič rizikové, prikláňal sa ku konzervatívnym riešeniam, ktoré mu zabezpečia stabilizovanú výšku vkladu a rozumné výnosy, ktoré budú vyššie ako inflácia. Samozrejme, aj pre toho, pomerne náročného klienta, sme spoločne našli uspokojivé riešenie. Jeho vklad má teraz niekoľkonásobne vyšší výnos, v porovnaní s termínovanými v bankách. Pritom si peniaze môže vyberať už po roku, kedykoľvek potrebuje. Bol spokojný a dokonca investoval viac, ako plánoval. A stále sa pri pohľade na hodnotu investície presviedča, že sa rozhodol správne.

Správne rozhodnutie je základom úspechu

To boli len tri príklady z mnohých. V jednom prípade klient ušetril viac ako 10 000€ oproti riešeniu, ktoré pôvodne plánoval.

Dennodenne ma teší, že dokážem klientom priniesť radosť a pomôcť dosiahnuť väčšie výnosy, ako aj na druhej strane, že sami klienti si uvedomujú, že moje služby, alebo služby nezávislého finančného odborníka sú pre nich v dnešnej dobe nevyhnutnosťou.

Ak aj vy zvažujete investovať, alebo prehodnotiť svoje investície s cieľom čo najlepšieho zhodnotenia, neváhajte a napíšte mi ešte dnes.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentáru. Ochrana osobných údajov.